גרפולוגית משפטית ומאבחנת זיופים במסמכים

דבורה הראל, גרפולוגית משפטית מזה למעלה מ- 30 שנה, רשומה ברשימת הגרפולוגים המומחים בבתי משפט ובסנגוריה הציבורית הארצית, ומתמנה כמומחית מטעמם. היא מבצעת בדיקות מקיפות באמצעים משוכללים, מגישה חוות דעת מומחה לבתי המשפט, ומעידה בנושא גילוי זיופים, השוואת חתימות והשוואת כתבי יד בכל רחבי הארץדבורה מעניקה שירותי אבחון של זיהוי זיופי חתימות על צוואה, כמו גם שירותי אבחון לזיוף חוזים, מסמכים, ערבויות והמחאות,  ובין לקוחותיה נמצא עורכי דין, בנקים, חברות ביטוח, חברות חקירות, ואנשים פרטיים.

השאירו פרטים:

לקוחות מספרים

מה בין גרפולוגיה משפטית למחלות ולתופעות לוואי של תרופות?

כשמגיעים אלי אנשים, בתפקידי כבוחנת מסמכים וגרפולוגית משפטית, אני שואלת אותם מספר שאלות הקשורות למצבו הבריאותי של החותם. חלק מהפונים נעים על הכסא באי נוחות, הישירים ביניהם שואלים, "מה הקשר בין מצב בריאות ותרופות לבין כתב יד או חתימה?"

כתב ידו של חולה פרקינסון

על שאלות אלה ואחרות אני עונה שחתימה אינה סטטית, ולא רק שהיא משתנה במשך השנים, היא מושפעת במידה רבה ממצבו הבריאותי של החותם.

מחקרים בז'ורנלים רפואיים ואלה העוסקים בגרפולוגיה משפטית, מעידים על כך שמחלות ותרופות מסוימות משפיעות באופן ניכר על כתב היד. כמובן שחתימתו של אדם אינה משתנה כאשר הוא סובל מבעיות חולפות כגון: רגל שבורה, כאב אוזניים, או כאב שיניים (אלא אם כן הוא נתון תחת השפעת סמים משני מצב תודעה). אך לעומת זאת, מחלות כרוניות כגון: דלקות פרקים או מחלות בעלות אופי מתדרדר כגון אלצהיימר וניוון שרירים, וכן התרופות שחולים אלה נוטלים, משפיעות על כתב ידו וחתימותיו של החולה.

חתימתו של צ'רצ'יל בצעירותו

מן המפורסמות הוא שכתב היד משמש נוירולוגים לאבחון מוקדם של מחלת הפרקינסון.  וכיום אף בודקים כתבי יד וציורים של מי שיתכן שחולה במחלה זו באמצעות בינה מלאכותית.

מאמר מעניין בנושא ניתן למצוא ב:

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0933365720312495

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ליצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם