גרפולוגית משפטית ומאבחנת זיופים במסמכים

דבורה הראל, גרפולוגית משפטית מזה למעלה מ- 30 שנה, רשומה ברשימת הגרפולוגים המומחים בבתי משפט ובסנגוריה הציבורית הארצית, ומתמנה כמומחית מטעמם. היא מבצעת בדיקות מקיפות באמצעים משוכללים, מגישה חוות דעת מומחה לבתי המשפט, ומעידה בנושא גילוי זיופים, השוואת חתימות והשוואת כתבי יד בכל רחבי הארץדבורה מעניקה שירותי אבחון של זיהוי זיופי חתימות על צוואה, כמו גם שירותי אבחון לזיוף חוזים, מסמכים, ערבויות והמחאות,  ובין לקוחותיה נמצא עורכי דין, בנקים, חברות ביטוח, חברות חקירות, ואנשים פרטיים.

השאירו פרטים:

לקוחות מספרים

גלגולה של חוות דעת משפטית

משולחנה של גרפולוגית משפטית

סיפור חוות דעת מומחה שהוחבאה, הציצה ופגעה!

לפני כעשר שנים, פנה אלי איש מבוגר, שגר בשוויץ הרבה שנים, שהיה אספן אמנות ועוד כל מיני עתיקות. הוא טען שיש בידו צ'קים שאנשים חייבים לו ומסרבים לשלם את חובם. הם, מצדם, טוענים שהוא גנב מהם המחאות, מילא אותן ושזייף את חתימותיהם. זה הרתיח את דמו שערערו על יושרו, עד כדי כך שהחליט לתבוע אותם בבית המשפט! מדובר בסכומים נכבדים ביותר, והוא "סוחר ידוע" שמומחיותו מפורסמת במיוחד בכל המדובר באמנות מהמאה ה 18!

וכדי להקסים את המומחית….

האיש הגיע בחברת ידיד משותף, הביא עמו בקבוק יין לקידוש ("זה לגברת המכובדת") והפליג במעשיו הרבים והטובים ברחבי העולם… לא רק זה, הוא העריך את שווי חפצי האמנות שעינו צדה בדרך למשרדי, מתבונן בציורים בעין חמדנית וזורק הערכות מופרכות… טוב, מי שמכיר אותי בתור  ובוחנת מסמכים יודע. אני טפלון. לא ניתנת למריחה. מנומסת, מקשיבה, רושמת הכל בקפידה. לא מאמינה לאף מילה, עד שהעובדות הוכיחו אחרת. הלקוח השאיר בידיי את המסמכים להם הייתי זקוקה לבדיקה הגרפולוגית, כולל כתב ידו וחתימותיו, כמובן. מכיוון שהיה כל כך בטוח בצדקתו ובעובדה שהצליח לשכנע אותי, ביקש ממני לערוך חוות דעת מומחה לבית המשפט, ללא ברור מוקדם אם יש בדבריו ממש. "חבל על הזמן וחסכון כספי לא נחוץ". הוא בטוח שצדקתו תצא לאור.

ומה היו תוצאות הבדיקה הגרפולוגית??

היין לא עזר, גם לא המחמאות והכריזמה. מצאתי שהלקוח  אכן זייף את חתימות, הוסיף 000 לסכומים והעצים את החובות. כבקשתו כתבתי חוות דעתי ללא כחל וסרק, והגשתי לו אותה. "אתה אכן זייפת את החתימות" אני אומרת לו. שתיקה נפלה בחדר. לידיד המשותף שלנו הייתה אי נעימות גדולה. עם כאלה חברים, גם אני הייתי מתביישת. לא שמעתי מהם דבר מאז. היום התקשר אלי עורך דין שהיה מעורב בתיק. הוא התקשר בעניין אחר, אך סיפר לי שהיה מעורב בתיק של אותו אספן שוויצרי. והוא השלים לי את התמונה. ראשית, ניגש אותו סוחר מהולל לגרפולוג משפטי אחר, הלה נתן לו חוות דעת תפורה לפי מידותיו.

אקדח שנמצא במערכה הראשונה יורה במערכה האחרונה

לאחר זמן  הגיש אחד הנתבעים תלונה במשטרה על זיופי ציורים וזיוף חתימות על מסמכים שונים. המשטרה פשטה על ביתו של הנוכל, מצאה דברי אמנות וכל מיני ממצאים מרשיעים בנושאים אחרים. בין שאר המסמכים נמצאה חוות הדעת שלי, שאותה לא הגיש הנוכל לבית המשפט. אבל לבסוף, היא מצאה את דרכה לבית המשפט כאחד הממצאים המפלילים ועשתה את העבודה. עכשיו, מי אמר שבחינת מסמכים וזיהוי כתבי יד הוא תחום משעמם, טכני ו"יבש" שיצביע!
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ליצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם