גרפולוגית משפטית ומאבחנת זיופים במסמכים

דבורה הראל, גרפולוגית משפטית מזה למעלה מ- 30 שנה, רשומה ברשימת הגרפולוגים המומחים בבתי משפט ובסנגוריה הציבורית הארצית, ומתמנה כמומחית מטעמם. היא מבצעת בדיקות מקיפות באמצעים משוכללים, מגישה חוות דעת מומחה לבתי המשפט, ומעידה בנושא גילוי זיופים, השוואת חתימות והשוואת כתבי יד בכל רחבי הארץדבורה מעניקה שירותי אבחון של זיהוי זיופי חתימות על צוואה, כמו גם שירותי אבחון לזיוף חוזים, מסמכים, ערבויות והמחאות,  ובין לקוחותיה נמצא עורכי דין, בנקים, חברות ביטוח, חברות חקירות, ואנשים פרטיים.

השאירו פרטים:

לקוחות מספרים

איך מזייפים צ'ק?

אל דאגה! אני לא מתכוונת לעודד זייפנים לעשות מעשי נבלה בכספם של אחרים. אבל חשוב לדעת!

לרשות בוחן המסמכים עומדים כלים שונים, מתוחכמים יותר או פחות, לגלות מעשי זיוף. גרפולוג משפטי יכול להבחין בין סוגי עטים שונים, באמצעים פשוטים יחסית, ולרשות בוחן מסמכים המתמחה בתארוך דיו, עומדים כלים נוספים המשמשים לבדיקות תכונות כימיות ופיסיקליות של הדיו.

אך מעבר לבצוע הבדיקות, כל בוחן מסמכים ראוי חייב להכיר את שיטות הזיוף השונות כדי לדעת מה לחפש במסמך וכיצד לגלות אם מסמך זויף או לא. במילים אחרות המומחה חייב לדעת כיצד זייפני מסמכים עובדים. כיצד תנאים מסוימים גורמים  למסמך להיראות ישן, למשל. או כיצד ניתן לזייף המחאה שנכתבה בעט כדורי, ומדוע לא ניתן לזייף באותו אופן, המחאה שנכתבה בעט בעל דיו מבוססת מים או כוהל? כיצד מזייפים חותמות? ועוד כהנה וכהנה מרכיבי מסמך, אשר כל אחד מהם עלול לעבור "טיפול" על ידי מזייף.

אשתף אתכם באחד מהסרטונים אותו שיתפתי עם תלמידי, העוסק בזיוף המחאה באמצעות העט הכדורי, וכיצד ניתן למנוע זיוף זיוף צ'ק על ידי כתיבת המחאות בכלי כתיבה מתאים.

איך מזייפים צ'ק ואיך למנוע זיוף כזה?

איך בכל זאת מגלים את הזיוף??… את הסוד הזה אשמור לבוחני המסמכים ולתלמידיי:-)

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ליצירת קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם